Otevíráme internetové knihkupectví

Otevíráme internetové knihkupectví

By 0 Comment 31. 1. 2023

Pamatujete se na film „Vrchní prchni“ s Josefem Abrhámem v hlavní roli? Vystupuje tam v roli knihkupce, tedy pochopitelně ve velmi svérázné roli. Knihkupectví se od té doby posunula někam dál, řekněme do oblasti online prodeje, kdy si můžete nakoupit knihy bez ohledu na to, že by vás nějaký knihkupec k sobě zval do zadního traktu a spínal tlačítko, kterým se spouští ocelové rolety před vstupem do obchodu.

prodej knih

Nákup knih na Internetu nenese prakticky žádné riziko, je to výhodné pro obě strany a tímto způsobem se dají nakupovat jakékoli tituly, včetně těch, co bývají pouze v antikvariátech. Knihkupcem se můžete stát i vy, máte-li zájem a chuť pustit se do podnikání. Tento obor má jednu obrovskou výhodu – knihy nevyžadují žádná zvláštní opatření ohledně skladování knih a jejich životnosti, můžete je mít prakticky kdekoli, kde není vlhko a prašno.

vyhledávač Google

Prodej knih má však jistou podmínku, a sice potřebujete mít dobře zpracovaný webový portál – e-shop, který bude přehledný, responzivní (dobře zobrazitelný na všech koncových zařízeních) a také dostatečně rychlý. E-shop vám mohou vytvořit profesionálové, kteří se zároveň postarají o veškeré záležitosti ohledně SEO.

SEO je zapotřebí k tomu, aby vás vyhledávače zařazovaly při vyhledávání klíčových slov na webových prohlížečích do popředí. Být v této pozici znamená pochopitelně výhodu, protože zákazníci se obvykle zaměřují na prvních pět webů, a najdou-li tu to, co hledají, neztrácí čas dalším hledáním. Budete-li tedy někde daleko vzadu, bude jen mizivá šance, že si vás vůbec někdo povšimne, a že vašich služeb využije.

O problematiku SEO se stará SEO Fastcentrik a další metody, např. optimalizace SEO Drupal, s nimiž lze docílit spolehlivých výsledků i tam, kde byste se domnívali, že máte mizivou šanci na úspěch. Ve světě Internetu je dnes zkrátka úspěšný ten, kdo problematiku SEO nepodcení.