Jak se chránit efektivně

Jak se chránit efektivně

By 0 Comment 17. 12. 2023


Menstruace je extrémně individuální záležitost. Některé díky začínají menstruovat už okolo desátého roku věku, což je velice brzy. Část žen trpí velice silnou menstruací, během které je jejich krevní ztráta daleko větší než u jiných žen. Silná menstruace může být indikátorem, že se zdravotním stavem ženy není něco v pořádku. Je potřeba sledovat svoje tělo a pokud se vám něco nezdá. Neotálejte s návštěvou lékaře. Včasné vyšetření vám může pomoct, protože může odhalit například potíže s vaječníky. Díky tomu se může zahájit léčba a ve vyšším věku se vyhnete například potížím s početím.

vložky a tampony

Velice silná menstruace je nejen obtěžující, ale i problematická. Ženy mají vyšší výdaje, protože mají vysokou spotřebu menstruačních pomůcek. Ty vydrží doopravdy jen například dvě hodiny, takže je potřeba mít doma neustále zásobu k dispozici. Hlavně ženy se silnější menstruací se obrací z jednorázových pomůcek k opakovaně použitelným. Kalíšky nebo kalhotky jsou stále populárnější, protože po jejich nákupu je můžete používat znovu a znovu celé roky.

černé kalhotky

I když existují vložky a tampony pro silnou menstruaci, nevydrží tak dlouho jako menstruační kalhotky pro silnou menstruaci. Ty jsou vyrobeny z více vrstev látky, takže mají savé jádro. Kalhotky jsou vhodné na běžné nošení, na sport i na noc. Spousta žen je vyzkoušela a už se k jednorázovým pomůckám nevrátily.

Nabídněte je dceři
Pokud máte dospívající dceru, možná vás nejspíš teprve čeká rozhovor o menstruaci. Nezapomeňte dceři nabídnout nejen jednorázové pomůcky, ale i kalhotky, které jsou ekologické i ekonomické. Zejména pro mladší slečny jsou kalhotky daleko lepší řešení než tampony nebo vložky, protože jsou diskrétní, komfortní a hlavně zdravotně nezávadné. Díky kalhotkám bude i vaše menstruace snesitelnější, a to stojí za vyzkoušení. Kalhotky vám pomůžeme vybrat pokud si nevíte rady.