Okouzlující místa Barcelony, která prostě musíte navštívit

Okouzlující místa Barcelony, která prostě musíte navštívit

By 0 Comment 29. 4. 2023

V Barceloně se setkáte hlavně s uměním. I z toho důvodu se můžete do většiny muzeí nebo na běžné výstavy podívat celoročně. Stačí jenom vědět, do jakých muzeí se vydat a v jakou roční nebo denní dobu, abyste měli tyto vstupy zdarma.
Kam všude v Barceloně zavítat, co všechno vidět, na co se těšit a jaké jsou turisticky nejoblíbenější místa? Všechno se dozvíte v tomto článku

Kam vás pustí zdarma?
Do většiny institucí, jež jsou zaměřené na umění, se můžete podívat zcela zdarma. A kdy? Zaručeně první neděli v každém kalendářním měsíci. Ale pokud se připravíte předem, většinou to je každá neděle v určité hodiny.

Která muzea tuto výhodu nabízejí?
1. Národní muzeum katalánského umění
2. Muzeum Pabla Picassa
3. Muzeum hudby
4. Muzeum historie města
5. Muzeum námořnictví
6. Botanické zahrady
Ale je toho mnohem více. Stačí si najít kvalitního průvodce, nebo se zeptat místních.


La Rambla

Podobně jako Václavské náměstí v Praze i Barcelona má svou hlavní třídu, a tou je právě La Rambla. Táhne se od pobřeží u Kolumbova památníku až nahoru ke střetu tří historických čtvrtí města. Tuto ulici byste měli navštívit v noci i ve dne, protože vždycky bude stát za to.

Dejte si pozor na kapsáře
Jako v každém velkém městě, i zde se nachází velký počet pouličních chmatáků. Dejte si proto velký pozor na osobní věci
Bary a kavárny
Ale také cukrárny a stánky. Užijte si všechno a od všeho trochu. Nasákněte tuto atmosféru a krmte se jí plnými doušky.

Bari Gothique

To je nejstarší část Barcelony, kde na vás bude historie dýchat z každé zdi. Spousta nádherných náměstí, kostelů a pozoruhodných staveb si zaslouží vaši pozornost. Například Placa Reial nebo kostel Santa María del Pi, který je ze čtrnáctého století.

Architektura Antoni Gaudího
Ať už jde o nádherný Parc Güell, který vypadá, jako by jej postavili z perníku a ozdobili cukrovou polevou, nebo nádherná neogotická Sagrada Familia, případně domy Casa Millá, Casa Batlló a Casa Vinces jsou stavby, které vás jednoduše uchvátí.