Lidé při žádosti o půjčku lžou

Lidé při žádosti o půjčku lžou

By 0 Comment 27. 11. 2016

Žádali jste někdy o půjčku u banky? Pokud ano, jak jste postupovali? Byli jste pilní a poctivě jste vyplnili všechny informace, které po vás banka žádala, byli jste pravdomluvní a správně jste vyplnili všechny papíry, které jsou pro vyřízení žádosti o půjčku nezbytné? Dali jste bance k dispozici všechny informace, které se týkaly vaší finanční i jiné minulosti? Pověděli jste jim, kolik máte a/nebo živíte dětí? Máte potvrzený příjem od zaměstnavatele, nebo jste si vymysleli jinou částku?
podepsaná smlouva
Stíhání za podvod
Pokud jste si „vylepšili skóre“, abyste dostali od banky půjčku, můžete být stíhání za úvěrový podvod, i kdybyste si půjčili jenom malý obnos. Takto jsou stíhány stovky lidí ročně. Letos však suma, kterou si lidé podvodně půjčili, velmi výrazně vzrostla. Podvodníci vymámili z bank až o dvanáct procent vyšší sumy, než tomu bylo v posledních letech.

Statistika nelže
Z výzkumu vyplynulo, že téměř každý čtvrtý člověk z deseti, který si potřebuje zažádat o půjčku, nějakým způsobem lže bance, aby si zvýšil šance, že mu bude půjčka poskytnuta. Navíc se zdá, že až devadesát tři procent z žadatelů o půjčku, kteří si některé informace přibarví a jiné zatají, přitom neví, že se dopouštějí zásadního přečinu, a to úvěrového podvodu, za který hrozí velice vysoké pokuty, ale také roky ve vězení.

A nejde vůbec o to, jak vysokou částku si dlužník půjčuje. Lidé si totiž myslí, že pokud si nepůjčí nijak vysokou půjčku, trestnímu stíhání se vyhnou, což je samozřejmě lež.
vstup banky
Co se zatajuje nejčastěji?
– Neuhrazený závazek splatnosti
– Kolik dětí živí
– Zda dluží i někde jinde
– Skutečný příjem

Více než čtyřicet procent žádostí o půjčky je bankami z výše uvedených důvodů zamítáno. Loni bylo policii nahlášeno téměř šest tisíc oznámení a udání za úvěrový podvod – stíhány byly přibližně čtyři tisíce osob. Za letošní rok bude tohle číslo nejspíš opět o něco vyšší.