ZIP sáček je nepostradatelný pomocník při kempování

ZIP sáček je nepostradatelný pomocník při kempování

By 0 Comment 10. 5. 2020

Potraviny pro kempování

Pobyt v přírodě se zpravidla neobejde bez přípravy teplého jídla, aniž byste byli nuceni být závislí na jídelním lístku v restauraci. Při turistice, cyklistickém putování, na vodáckých výpravách a podobných akcích se sáček s uzavíracím jezdcem stává základní pomůckou pro pobyt v přírodě. Vložíte do něj trvanlivé suroviny, jako jsou těstoviny, kuskus, luštěniny, rýži, salám, tvrdé sýry typu eidam, oplatky, sušenky, sušené mléko, kakaový prášek, instantní kaše a trvanlivější druhy zeleniny, např. cibuli, česnek, papriku, mrkev, celer, brambory atp.

stan v kempu

Špinavé prádlo

Velmi častý problém při pobytu ve stanu nebo v obytném karavanu je odkládání špinavého prádla. Plastové dózy zabírají spoustu místa a v textilním nebo papírovém obalu se nežádoucí zápach rozšíří i na čisté oblečení. Zip sáček je naprosto dokonalý pomocník, který špínu hermeticky uzavře a udrží vnitřní obsah po celou dobu až do posledního dne, kdy se chystáte k návratu domů.

trampové v kempu

Osobní hygiena

Potřeby osobní hygieny by měly být odděleny od ostatních věcí a uzavíratelný zip sáček je ideální prostředek, jak toho docílit i s úsporou místa v batohu. Nezapomeňte na toaletní papír, papírové kapesníky a ubrousky, ty by měly být chráněny před vlhkostí, jinak vám nebudou k ničemu. A zde opět poslouží uzavírací mechanismus obyčejného pytlíku z polyetylenu.

Telefon, nabíječka, powerbanka, mapa

V době mobilních technologií je sice výrazným pomocníkem při orientaci v terénu GPS lokátor, ale mobil se může pokazit nebo neočekávaně vybít a co si pak počít? Potřebujete mít v záloze papírovou mapu. Při pobytu v přírodě je vhodné jak telefon, tak i nabíječku a powerbanku chránit před vlhkostí v pevném uzavíratelném pytlíku se zipem. Mapa sice navlhnout může, ale mokrý papír se pak snadno poškodí, takže ji v uzavřeném polyetylenovém obalu mít můžete také.