Zbytečné, či nezbytné?

Zbytečné, či nezbytné?

By 0 Comment 13. 1. 2022

Doplňky a nástroje pro péči o dítě zahlcují trh, a naše maminky, či babičky, nevěřícně kroutí hlavou. Jim kdysi stačila postýlka, a kočárek. Dítě mělo jedno hrkátko, a doma ušitou plyšovou hračku. A byly spokojené. Jistěže ano. Doplňky, kterých nyní trh nabízí spoustu, a v nichž se mnohé na porod chystající maminky ani nevyznají, však mají ulehčit život především rodičům. Není to však o tom, zbavit se dítěte, ale zvládat vše trochu lépe, snáze, a také tak, jak se od nás očekává. Možná je dnešní generace měkčí, a zhýčkanější, ale když už se to nabízí, proč to nevyužít? O co se jedná?

krmení dítěte

Přebalovací pult

Když chystáme nový pokojíček pro naše tolik očekávané miminko, začneme zvažovat i koupi šikovného přebalovacího pultu. Dítě jistě přebalíte i na posteli, či na gauči, když pod něj dáte přebalovací podložku, tak na co pult? Je to zkrátka praktičtější. Nikde se nehrbíte, nic nemusíte přenášet, vše máte po ruce. Nemusíte utrácet tisíce za nový, stačí si jej koupit z druhé ruky. Koneckonců, máte jej na chvíli, a tak malé dítě stejně drahou značku, nebo stylový design ocenit neumí.

Vibrační lehátko, domácí houpačka

Vibrační lehátko, či sedátko je šikovná pomůcka, do které položíte miminko připoutáte jej, zapnete vibrace, a můžete si třeba udělat nehty. Nemluvě o tom, že pokud má dítě potíže se zaraženými větry, vibrace mu pomáhají rozhýbat střeva, a… naplnit plenku. Toto lehátko rovněž koupíte z druhé ruky, a ušetří vám spoustu práce. Je však obvykle jen do devíti kilogramů, protože poté už se děti umí vyprazdňovat samy lépe. I tak pak možná zatoužíte po šikovné pomůcce, kdy dítě někam bezpečně usadíte, a budete si vedle něj třeba dělat make-up nebo třídit prádlo. K tomu pak slouží domácí houpačky pro nejmenší, které jsou obvykle určeny pro děti od 6 měsíců, do tří let. Volte jen ty s kovovou konstrukcí, a bezpečnostními pásy. Ačkoliv dítě nenecháte samotné, neštěstí se může stát během pár vteřin, a šetřit na bezpečnosti je hloupé. Koneckonců pak houpačku můžete prodat další mamince.

dítě s laptopem

Chůvička

Ačkoliv monitor dechu pořizuje téměř každý rodič, nebo si jej půjčuje z porodnice, mnozí zapomínají na chůvičky. A to je škoda, protože se jedná o další šikovnou pomůcku. Nejen že tak můžete bezpečně učit dítko spát v jeho pokojíčku už od narození, a na kameře vidět, co právě dělá, a zda spí, ale rovněž ji využijete v době, kdy dítě spí, a vy třeba pracujete na zahradě. Jakmile se dítě vzbudí, dozvíte se o tom, a hned u něj budete.