Vytvořte si vlastní web

Vytvořte si vlastní web

By 0 Comment 13. 1. 2020

Osobní webové stránky si můžete nechat udělat na zakázku. Na internetu je možné najít velké množství firem, které se zabývají nejen vlastní tvorbou webových stránek, ale i dalšími činnostmi, které souvisí s jejich provozováním.

Druhou možností je, že si je vytvoříte sami. Jednodušší variantou je, že využijete některou ze šablon webových stránek, dostupných na internetu. Těch je nepřeberné množství, jsou rozděleny na tematické okruhy nebo třeba podle designového zpracování. Část z nich je k dispozici v takzvané free verzi k nekomerčnímu využití, další jsou pak k dispozici po zaplacení příslušné částky.
klávesnice binární

Tou složitější cestou je, že si napíšete svůj web sami. Na internetu je možné najít webové stránky s podrobnými návody a popisy, jak celou věc zvládnout. Některé z nich jsou i v češtině. Pro počítačového fandu to může být pěkný koníček nebo třeba jen občasná zábava.

Pro jednoduchý začátek toho příliš mnoho nepotřebujete. Stačí počítač s jednoduchým textovým editorem a webovým prohlížečem. Připojení k internetu dnes již považujeme za samozřejmost. Nemusíte umět programovat, obejdete se bez drahých a složitých programů, nicméně byste měli mít alespoň základní znalosti. Měli byste například umět kopírovat soubory a vědět, co je disk nebo adresář (složka).
zdroj kód

Při tvorbě webových stránek je důležité vše si dopředu řádně promyslet. Jak chcete, aby stránky vypadaly, jaký je vlastně jejich účel a koho mají oslovit. Dbejte na jejich správnou logickou strukturu, intuitivní navigaci, přehledné menu, ale hlavně na kvalitní obsah. Jen ten vám zaručí, že se návštěvníci budou na vaše stránky vracet. Nebojte se používat odkazy na jiné stránky, jen si dejte pozor, aby to byly stránky s kvalitním obsahem. Funguje to i obráceně, nabídnete-li návštěvníkům vašich stránek atraktivní obsah, budou jejich návštěvníci odkaz na vaše stránky sdílet s ostatními.