Tipy, jak detoxikovat vaše tělo

Tipy, jak detoxikovat vaše tělo

By 0 Comment 25. 12. 2022

Pro začátek musíme říct, že vaše tělo je ideálně uzpůsobeno tomu, aby ze sebe odstraňovalo všechny nežádoucí toxiny. Pokud chcete ale detoxikaci podpořit, lze to i pomocí drobných změn, které zařadíte do svého života. Pokud objevíte nějaký zázračný návod na detox, který obsahuje užívání diuretik, projímadel a podobně, raději se takové detoxu zdržte. O detox byste se měli snažit, pokud možno přírodní cestou.

detox

Vaše tělo se detoxikuje samo skrze vaše orgány, jako jsou kůže, plíce, játra, ledviny a celý trávicí systém.

Jak ale tedy můžete podpořit detoxikační proces ve vašem těle?

Vynechte alkohol

Alkohol zatěžuje naše játra, která jsou jedním z nejdůležitějších orgánů pro detoxikaci našeho těla. Nadměrný příjem alkoholu může poškodit vaše játra tak, že způsobí hromadění tuku v jejich oblasti, zápaly nebo zjizvení tkáně. Ty pak nemohou správně fungovat a vylučovat toxiny z našeho těla.

Spánek

I když tento bod nemá nic společného s konzumací ničeho, je pro detoxikaxci nezbytný. Pokuste se si zajistit každou noc kvalitní a dostatečné dlouhý spánek. Ve spánku se regenerují vaše orgány a také činnost mozku. Ty potřebují taktéž dostatek energie, aby správně fungovali.

čaj

Detoxikační čaj

Podpořit detoxikaci přírodní cestou může pomocí různých detoxikačních čajů. Ty podporují odvod toxinu z vašeho těla. Bylinky, které mají detoxikační účinek jsou například kotvičník zemní, ženšen, ostropestřec, smilax lékařský, pelyněk a podobně. Prodávají se také různé namíchané detoxikační směsi, které obsahují směs výše uvedených bylinek.

Soustřeďte se na pitný režim

Voda neslouží pouze k uhašení žízně. Mimo to také pomáhá s odvodněním organismu, regulaci tělesné teploty a pomáhá našemu trávení. A mimo jiné samozřejmě detoxikuje naše tělo. Toxiny se odvádí z našeho těla i naší močí a kvalitní pitný režim napomáhá správné detoxikaci.