Sport jako součást života

Sport jako součást života

By 0 Comment 29. 4. 2023

Mateřské školy

Už ve školkách jsme milovali, když nás dopoledne a odpoledne vypustili ven a my si mohli s kamarády jen tak běhat po hřišti, hrát na schovávanou, skákat na prolézačkách či jezdit na koloběžkách kolem školky. Není tak?
plážový volejbal

Tělesná výchova na školách

Každý si prošel minimálně základní školou, a tudíž si také prošel tělesnou výchovu. Všichni teda známé staré dobré vytrvalostní běhy, skoky do dálky či klasickou vybíjenou nebo házenou. Kluci milovali kopanou a holky převážně gymnastiku či cvičení na hudbu. Každý měl svoje.

Zájmové kroužky a volný čas

Pokud máte aktivní rodiče, již od malička jste chodili na nějaké zájmové kroužky. Někdo hrál házenou, fotbal, florbal, volejbal a holčiny většinou byly součástí nějakého tanečního klubu. Zabíjeli jsme tak odpoledne s partou kamarádů. A jestliže jsme zrovna neměli trénink, lítali jsme s přáteli po venku, lozili po stromech, vymýšleli blbosti a vraceli se pomalu už za tmy.
týmová hra

Střední škola

I na střední škole se setkáte s tělesnou výchovou. Ovšem tady už to bývá různé. Studenti si zajišťují omluvenky od lékaře, že nemůžou cvičit, protože tělocvik na střední je přece pod jejich úroveň. Ale našli se i takoví, kteří tělocvik milují i na střední škole, jsou miláčky tělocvikářů a reprezentují školu v různých sportovních soutěžích.

Letní prázdniny

Když se řekne léto, každý si vybaví voda. Ať už městské bazény, nějaká řeka anebo pláž někde na Jihu. Někteří jezdili na letní tábory, kde se opravdu různým běhům a sportovním soutěžím nešlo vyhnout. Když se to vezme, lěto je vlastně jeden velký sport.

Sport jako koníček

Někteří lidé si beze sportu nedokážou představit život. Sport je součástí jejich života, jsou z nich profesionální sportovci či jen lidé, kteří nestojí o slávu, ale sport je baví a věnují se mu ve svém volném čase.

Sportem ke zdraví a štíhlé linii

Snad každá holčina prošla obdobím typu: Jsem moc tlustá, musím zhubnout, začnu cvičit. Ano pravidelné sportování pomáhá zlepšit kondici, zpevnit tělo a zlepšit vaše trávení a další funkce těla. Hlavně se uvolňuje hormon endorfin, čili když budete pravidelně sportovat (stačí 2x až 3x týdně), budete se cítit lépe, jak fyzicky tak i psychicky.
Ale hlavně nic se nemá přehánět. Takže žádné dvouhodinové cvičení každý den. Akorát si tím ublížíte.