ŠPERKŮ NENÍ NIKDY DOST

ŠPERKŮ NENÍ NIKDY DOST

By 0 Comment 12. 9. 2020

Každá žena se ráda líbí. Znám to, jsem jedna z nich. Asi by znělo dost neupřímně, kdybych tvrdila, že mi nezáleží na špercích, které na sobě nosím. Záleží, a jak!
Miluji, když někam jdu a stojím před „svými klenoty“ co mám, a přemítám, co si k vybranému oblečení vezmu za šperk.
bahrajnské zlato.jpg
Nechci tu rozebírat, co se podle mého názoru k čemu hodí, ale spíš bych se chtěla zamyslet nad tím, jakou kvalitu si pořizujeme.
Člověk by si řekl, že když přijde do prověřeného zlatnictví, že mu bude nabídnuto zboží, které skutečně nějaký rok vydrží. Nevadí, že nedáte za prstýnek 20 000, ale jen 2500, pořád očekáváte nějakou kvalitu. Vždyť i pro mnohé z nás suma necelých tří tisíc je dost.
Ale i za tuto cenu, byť pro prodavačku nízkou, si musíme zboží pečlivě prohlédnout, abychom nekupovali „zajíce v pytli“.
Pokud máte rády kamínky, soustředíte se na prstýnky s nimi. Ale pozor! Často se stává, že na šperku nevydrží a vy o ně přijdete.
Proto si raději pořiďte bižuterii, která nadělá parády také dost, a když vypadne ať už z náhrdelníku, či z náušnice nějaké to sklíčko, nebude vás to tak mrzet.
starý medailon.jpg
Já mám celkově ráda šperky bez kamínků. Až na jeden. Náramek ve tvaru obtočeného hada. Ten má hlavu celou posázenou, ale jemu se nedalo odolat. Není ze zlata, protože to bych se nedoplatila.
Vím, že když si člověk kupuje novou věc, nepřemýšlí o tom, že se může po záruce rozbít a tudíž zda najde opravnu.
Ale i takové věci se dějí.
Může se stát, že vám srdce zaplesalo nad krásnými zlatými náušnicemi a v té chvíli jste nepřemýšlela, jakou budou mít výdrž.
Díky svému okouzlení jste si neuvědomila, že šperky střídáte a ony nevypadají bytelně.
Po nějakém čase, kdy je z uší vyndáváte a střídáte s jinými, se najednou rozlomí.
Zlatnictví, ve kterém jste si je pořizovala, už není, tak zkusíte jít jinam, kde doufáte ve vstřícnost a opravu.
Bohužel se dozvíte, že vám jsou ochotni dát peníze za výkup zlata, ale protože šperk je nošený a nijak zvlášť drahý, opravit se dle jejich slov nevyplatí.
Zamáčknete pomyslnou slzu a vydáte se zkusit štěstí jinam.
Ono je to těžké. Zlaté šperky, stejně jako bižuterie, se nošením opotřebovávají. Bižuterie rychleji, ale dá se pořídit laciněji a tím pádem ve větším množství, než klenoty z drahých kovů.
pozlacené náramky.jpg
Přehrabování a kombinování obyčejných cetek je i snadnější. Je ale nutné, aby ani bižuterie nebyl brak. Některé náramky se po prvním zpocení ruky nehezky zabarví, na náušnicích se udělají flíčky. Proto raději zvolíme obchod zaměřený na toto zboží, které je sice trošku dražší, ale jeho výhodou je, že na rozdíl od levnějšího ho vezmeme více než jednou.
Pozor při výběru na to, abyste si nekoupily šperky, které skutečně nevyužijete. Nenechat se zlákat odborným nasvícením, kdy při pohledu na ně zatoužíte mít i to, co nemáte k čemu vzít.
Ale jinak směle do nákupů a kombinování.