Služba, bez které se neobejdeme

Služba, bez které se neobejdeme

By 0 Comment 29. 4. 2023

Léto je tu a davy lidí se začínají přesouvat za svými vysněnými destinacemi, kde by chtěli ztrávit své dny každoročního odpočinku. Taková dovolená potřebuje podrobné plánování, co si zabalit, co nezapomenout a bez čeho se neobejdeme. Bez čeho se ale opravdu neobejdeme, je kvalitní, čistý a příjemný záchod. Potřebujeme ho každý z nás a často se stává, že právě jeho absence nebo špatná dostupnost vyvolává v lidech pohybujících se mimo domov stres, nepříjemné pocity a obavy, jak vše zvládnou.
mobilní wc kabina.jpg
Tato služba je natolik potřebná, že rozumní dopravci dnes vybavují kvalitním WC i autokary a vlakové soupravy již mají WC čisté a moderní. Přesto se najdou ještě výjimky, kdy nemůžeme být spokojeni. Bohužel. Evropská města se dnes snaží, aby služby ohledně toalet byla v jejich centrech bezproblémová a bez připomínek. Většinou jsou to udržovaná hygienická centra, kde je možné si nejen odskočit, ale kdo má zájem, může zde přebalit dítě, sám se osprchovat a osvěžit se. Tyto služby jsou málokde zadarmo, ale každý, kdo cestuje na větší dálku, ocení, že v takovém centru je možné vykonat nejen potřebu, ale po dlouhém dni se umýt, vyčistit si zuby a třeba si i přemáchnout důležité svršky. Společnosti nabízejí tyto služby tak, že centra mají svého pracovníka, který vybírá nejen poplatek, ale též se stará, aby byl vždy doplněn toaletní papír a kabiny byly uklizené. 
splachovací záchody.jpg
V případě nějakých problémů se může dotyčný vždy na tyto zaměstnance obrátit, mnohde bývají i jazykově vybavení tak, že se s námi o jednoduchých záležitostech domluví a poradí. Otevřeno bývá nepřetržitě. O správné hygieně, která je dodržovaná, svědčí, že na uklizeném WC je vždy neporušená páska potvrzující úklid a desinfekci a kam můžeme bez obav vstoupit a vydesinfikovaných předmětů se dotýkat. Vzduch by měl být svěží, parfémovaný a příjemný. Záchod by měl vonět čistotou. V našich městech se nyní objevuje novinka, kdy některé restaurace mají na dveřích emblém, kde nás informují, že můžeme vstoupit a použít WC, aniž bychom byli hosty restaurace. Zde ale nemůžeme očekávat nic jiného, než čisté toalety, plně vybavené ručníky, toaletním papírem a mýdlem. Výhodu je, že jsou nezpoplatněné a tak ušetříme. Města se snaží rozšířit okruh možností, kde mají lidé možnost uspokojit své potřeby.
Bohužel, ne všude se ale setkáváme s prostředím toalet, které nás reprezentují a splňují současné normy hygieny. Někdy jsou služby špatně organizované, bez kontroly a péče o objekt. Pak si sice za určitých ztížených podmínek odskočíme, ale náš zážitek je v našich nitrech ještě dlouho zafixován jako negativní a často kazí naše vzpomínky na jinak bezvadný výlet.