Proč se vyplatí jet na dovolenou do zahraničí?

Proč se vyplatí jet na dovolenou do zahraničí?

By 0 Comment 22. 8. 2021

Vychází levněji dovolená tuzemská, nebo ta v zahraničí? A když pomineme ceny, co pro vás bude lepší dovolenou?

Na kolik vyjde dovolená v Česku?

To samozřejmě do velké míry záleží i na tom, kam byste se rádi podívali. Můžeme si to však projít jednotlivě.

Kemp – vezměte si oblíbený kemp na Strmilově. Ten je vhodný jak pro jednotlivce, tak i pro rodiny. Ubytovat se můžete ve stanu, nebo v chatce. Kemp sídlí u vody s písčitou pláží, k zapůjčení jsou zde zdarma lodičky, strava 5x denně je v ceně. Koupelny jsou společné (dělené na muže a ženy), wc v podobě dřevěných kadibudek.  Procházky po lese, možnost navštívit okolní vesnice, a nakoupit si. V areálu je spousta vyžití a soutěží, a v místním bufetu si nakoupíte také. Dospělý člověk, a děti nad 10 let zaplatí za pobyt 4400Kč. V případě pronájmu chatky pak připlatíte 3000Kč na rodinu, obci zaplatíte 140Kč za osobu, a týdenní parkovné vás vyjde na 100Kč.

žena u moře

Pokud tedy pojedou třeba dva dospělí, jedno dítě ve věku 6 let, a druhé ve věku do 3 let, vyjde to na 15 960Kč. K tomu však připočítejte i cestu, kterou si hradíte sami, a ta může vyjít v závislosti na vzdálenosti třeba 1500Kč. Plus si samozřejmě budete chtít zakoupit v kempu nějaké dobré pití, či zmrzlinu pro děti, připočítejte další 2000Kč. A dost možná se podíváte do okolních vesnic, kde si nakoupíte suvenýry, zajdete do restaurace, to máte další 2000Kč. Cena dovolené vás tak vyjde na nějakých 21 460Kč, což není špatné, ale myslete pořád na ty kadibudky, a výběr jídla pro vegetariány, či diabetiky tu zřejmě nebude.

Město a hotel – když už zvolíte raději nějaké město, kde je toho více k vidění, dejme tomu Mariánské Lázně. Zde si zvolíte například hotel s polopenzí, a wellness. Pro jednu osobu samotný takový pobyt vychází okolo 10 000Kč. Pro rodinu s dětmi jak zmiňujeme výše, to už vychází na nějakých 34 699Kč. K tomu připočítejte cestu, což opět záleží na vzdálenosti, nějakých 1500Kč, jelikož je to polopenze, tak další jídlo, dejme tomu 3000Kč, nákupy a dobroty dalších 3000Kč, rekreace a zábava, 2000Kč. Už jsme na 44 199Kč.

stan ve tmě

Dovolená u moře

Dovolenou u moře seženete obvykle v hotelu, s možností All inclusive. Do Itálie se vyplatí cestovat na vlastní pěst, a těžko se to tedy vypočítává. Dejme však tomu, že zvolíte oblíbenou destinaci v Turecku. Zde máte v ceně letenky, hotel s bazénem, obvykle blízko moře, veškeré jídlo a to s velkým výběrem, a nákupy zde vyjdou za hubičku. Taková dovolená může vyjít na jednotlivce okolo 14 000Kč, rodina s malými dětmi, kdy jedno má do 10 let a druhé do 2, se pak při nákupu ve First minute, či Last minute vejde i do 35 000Kč. Připočtěme cestu na nejbližší letiště, 1500Kč, nákupy, které jsou v Turecku levné 4000Kč, a celá dovolená vychází na 40 500Kč, s neomezeným jídlem, krásným hotelem, a úchvatným zážitkem.