Návrat k přírodě

Návrat k přírodě

By 0 Comment 2. 6. 2018

Dřevěné stavby se pomalu ale jistě stávají více a více oblíbenější a spousta těch, kdo se rozhodují o možnostech vlastního bydlení, po této možnosti sahá. Samotná dřevěná stavba je vlastně takovým návratem k přírodě jako takové. Dřevo využívali naši předkové a my se k němu opět pomalu vracíme. Dřevostavby rozděluje na malé (do pěti set metrů čtverečních) a velké (nad pět set metrů čtverečních) podle velikosti prostoru.
Největší výhodou dřevostaveb je kromě ceny i to, že bydlet můžete během několika málo týdnů. Kromě toho jsou tyto druhy domů ekologické a také jsou výrazně nižší ohledně nákladů na energie oproti klasickým zděným domům, jejichž pořízení je výrazně dražší.
ornament ze dřeva.jpg
Pokud si na domek ze dřeva sami netroufáte, v České republice již existuje mnoho firem, které se zabývají tímto typem stavby, připraví vám projekt přímo na míru, nemusíte se bát ani toho, že budete mít jen běžný standard, vše lze upravit podle vašeho přání. Ceny se pohybují již od 1,3 milionu korun českých.
Jaké výhody mají stavby ze dřeva
Dřevo už naši předci využívali proto, že znali jeho výborné izolační vlastnosti (úspora je opravdu výrazná), stejně tak bylo hojně využíváno proto, že vydrželo několik desítek, možná i stovek let. Co se týká dopadů na životní prostředí, nenajdete šetrnější materiál. O délce samotné stavby se není třeba zmiňovat, dřevostavba roste přímo před očima.
venkovský dům v horách.jpg
Je třeba mít z něčeho obavy?
V souvislosti se dřevem určitě řadu z vás napadne, jestli se mohou vyskytnout i nějaké problémy ve formě škůdců – hmyzu, který dřevo napadá nebo různých hub. Toho se ale opravdu obávat nikdo nemusí, na všechno je myšleno a dřevo je ošetřeno díky speciálním nátěrům a také díky tomu, že konstrukce stavby je ve všech jeho místech odvětrávána, je tzv. otevřená. Co se týká topení, je využíváno především to elektrické, nákladů se bát nemusíte díky výborným izolačním vlastnostem dřeva nijak velké nebudou.