My a móda

My a móda

By 0 Comment 22. 6. 2018

Ignorovat bychom ji neměli, přesto bychom se neměli nechat smýkat jednou módní vlnou za druhou a oblékat se podle davu, co jej míjíme na ulici, v obchodech, a jsme s ním v kontaktu v pracovních kolektivech. Ostatně, sebevědomého člověka poznáte podle toho, že se tímto způsobem příliš ovlivnit nenechá.
bíločerné oblečení.jpg

Respektování vlastních proporcí

Je až s podivem, kolik lidí se nechá ovlivnit módními trendy, přitom vůbec nerespektují vlastní siluetu postavy. Lidé plnoštíhlí vypadají v upnutém oděvu komicky, avšak podobným dojmem působí i nadměrná plachta kolem těla. Zvolit zlatý střed je zkrátka pro některé z nás nadlidským úkolem. A doslova katastrofální pohled je na tučnou siluetu napasovanou v moderních riflích, jejichž tvar kopíruje stehna i lýtka. Současná móda těsně upnutých kalhot už naštěstí lidstvo opouští a tuto zběsilost nahrazují klasické modely s volnějším a přirozenějším střihem.
brýle na bundě.jpg

Volba podprsenky

Překvapivým nešvarem, který se objevuje při společenských příležitostech, je nevhodná velikost spodního prádla, resp. podprsenky. Nejen, že opticky neladí se svrchníkem, je zároveň zdrojem nepohodlí. Ženy silnějších postav se této chyby dopouští leckdy dokonce záměrně, přitom však docílí pravého opaku. Jejich kypré tvary se neúměrně malou velikostí podprsenky ještě zvýrazní.

Oděvní doplňky

Vhodný módní doplněk podtrhne osobitý vkus dokonce více, než nadčasový střih od předních módních návrhářů. Pamatujte, že i konfekční oděvy mohou vkusně ladit a působit přirozeně, jestliže je vyzdobíte vhodným šátkem, náušnicemi, náhrdelníkem, náramkem, broží, páskem, apod.

Kombinujte umírněně

Módní trendy svádí kombinovat i nevhodné kreace, což působí strojeně a nepřirozeně. Krása spočívá v jednoduchosti, rozhodně lépe vypadá styl bílé košile a riflí, než čtyři různé střihy a dekory. Váš šatník by také měl být místem, kam sáhnete vždy na jistotu – ponechejte v něm oblečení, co k sobě ladí, a co vyjadřuje vaši jedinečnou osobnost. Móda zkrátka nemusí být tím, co vás bude vláčet od butiku k butiku, sebevědomé ženy si to velice dobře uvědomují a nenechají se striktně ovlivnit modelkami na molech módních přehlídek.