Mallorca, jeden ostrov ze tří

Mallorca, jeden ostrov ze tří

By 0 Comment 2. 10. 2019

Tento ostrov patřící Španělsku zabírá rozlohu 3640 kilometrů čtverečních. Na ostrově se nachází rozsáhlé horské pásmo.

Místní obyvatelé jsou jedni z nejpohostinnějších ve Středozemí. Turisty lákají do tamějších restaurací a taveren, kde je přivítají se slovy „Bon dia!“

V zemi se domluvíte španělštinou, avšak obyvatelé používají i katalánštinu nebo mallorquín.
cala figuera záliv

Do pár památek, které neminout, se řadí Valldemosa. Jedná se o město, úzké dlážděné uličky, kamenné budovy s panoramatem hor Serra de Tramuntana. Dominantou je kartuziánský klášter Sa Cartuja.

Costa Brava de Mallorca se nahází na západním pobřeží a patří k nejhezčím, které můžete na ostrově vidět. Spatřit můžete útesy, které v dřívější době sloužily jako strážní věže. Avšak silnice jsou úzké a proto je lepší si udělat turistický výlet než muset platit škody na autě.

Na druhé straně ostrova, východním pobřeží, narazíte na obchodní městečko Santa Maria. Zde si můžete nakoupit suvenýry, ovoce, zeleninu a spoustu dalších věcí. A koupě se vyplatí, protože oproti produktů na letišti jsou levnější.
kolo jako květník

V podzemí můžete najít mnoho jeskyň. Jedna z nich – Jeskyně Hams – poblíž městečka Porto Cristo. Jeskyně jsou zvláštní v průzračnosti krápníků, který vzniká díky vysoké koncentraci uhličitanu vápenatého. Přes dva kilometry dlouhých chodeb projdete nejdelší Dračí jeskyní.

Cala Figuera láká návštěvníky si prohlédnout zakotvené lodě. Jedná se o přístav v malé zátoce, kde najdete posezení v kavárnách. Jeden z typických mallorských dezertů se nazývá ensaimada. Je to sladké pečivo tradičně bez náplně, ale za příplatek se do ni může přidat smetana či čokoláda.

Milovníci detektivek by měli určitě navštívit Pallonca. Místo, kde Hercul Poirot řešil jeden z těžkých případů. Ale městečko není magické jen díky spojitosti s Poirotem. Magično mu dodává poloha. Je obklopeno přírodou a horami. V létě zde probíhají hudební festivaly.

Nakonec bych chtěla zmínit, že výběr výletních míst je jen a jen na vás. Zaleží, zda jste nadšený turista či jen rádi ležíte na sluníčku.