Letadlo, aneb jak nenaletět!

Letadlo, aneb jak nenaletět!

By 0 Comment 23. 6. 2019

Mnoho z nás hledá možnost jakéhokoli přivýdělku na internetu. Jsou na to spousty způsobů, od klikání na emaily, přes vyplňování dotazníků až po psaní různých textů. Jsou ale bohužel spousty společností, které pouze využívají neznalosti jiných lidí a tím si nahrávají nemalé peníze do svojí kapsy. Bohužel tak často ublíží nejednomu člověku a tyto taktiky je jen velmi obtížné postihnout jakýmkoli způsobem. Navíc je do tohoto systému zataženo spoustu dalších lidí a dalo by se to přirovnat k vlaku, ze kterého je jen velice složité vyskočit tak, aby se vám nic nestalo.
slzy muže
Jak tedy poznat že jde o podvod? Nejčastěji je nejjednodušší cesta najít si reference na danou firmu na internetu. V 90ti případech ze sta naleznete nějaké negativní reakce, hledejte ale i lidi, kteří již mají se společností zkušenosti, že vyplácí a tak podobně. Další variantou je nalezený způsob výdělku prostě vyzkoušet a uvidíte, zda doopravdy taková firma platí nebo ne a případně zda dodržuje předem stanovené podmínky.
Pokud po vás bude chtít jakákoli společnost chtít zaslat peníze, mělo by vás to okamžitě zarazit. V takovém případě se doopravdy jedná nejspíš o podvodníky. Můžete se podívat, zda daná společnost existuje a jakým způsobem je vedena ve veřejných seznamech ministerstva financí na www.justice.cz a rozhodnout se například na základě toho, jaký má taková společnost základní kapitál, nebo zisk.
mince na novinách
Často se vám totiž může v takových případech stát, že spadnete do takzvaného letadla, nebo, chcete-li, pyramidy. Letadlo je systém, který vydělává těm, kdo jsou nahoře. Jim pošlete například pět set korun a oni vám pošlou návod, který popisuje to, abyste hledali další lidi, kteří udělají to samé, vy pak máte nepatrnou provizi z každého získaného člověka, reálně ale negenerujete moc veliký zisk a spíše se vám stane, že se nedostanete ani na výdělek oné pětistovky, kterou jste na začátku investovali. Takovým praktikám se tedy pokuste vyhnout, jelikož na nich toho moc nevyděláte.