Koupelna snů

Koupelna snů

By 0 Comment 24. 3. 2019

Pokud byste rádi věděli, jak sladit vybavení vaší koupelny tak, aby dojem působil harmonicky a to od obkladů na stěnách, přes dlažbu, dekorace až po vodní baterie, pak jste na správné adrese, jelikož vám v našem dnešním článku dáme pár tipů, jak toho snadno a jednoduše docílit.
bílá koupelna

Pokud patříte mezi domácí kutily, kteří jsou šikovní, pak si jistě dokážete poradit i sami. Jestliže si ale nevíte rady, pak určitě nezoufejte. Můžete se například obrátit na koupelnová studia, kde vám mohou odborníci poradit, doporučit a nabídnout svou práci.
zrcadlo nad vanou

Můžete si vybrat hned z několika stylů koupelen. Velmi oblíbený je styl zvaný Provence. Jedná se o styl francouzský, kdy barvy jsou inspirované přírodou. Dominuje světlými barvami, mezi které můžeme zařadit krémovou či bílou. Styl zahrnuje také dřevěný nábytek, který je ve venkovském stylu. Nesmí chybět ani podlaha, která bude z prken nebo kamene. Nesmíme zapomenout ani na kvalitní tkaniny, které jsou lněné nebo bavlněné.

Dalším stylem je styl industriální. Jedná se o styl sebevědomý, který spočívá v charakteru a také rafinovanosti. Styl se inspiruje průmyslovými provozy a to již v dávno opuštěných továrnách. Typické jsou pro něj vysoké stropy, prosklené plochy, obnažené trubky a také reflektory.

Vhodný je také nádech přírody. Přírodní materiály, mezi které lze zařadit například dřevo, nás nepřestávají fascinovat svým úžasem. Vždy, když vlezete do koupelny, která je z přírodních materiálů, dýchne na vás pohoda a hlavně útulnost. Nejdokonalejší je přírodní povrch. Přírodní kresbu je vhodné doplnit předměty v bílé barvě.
moderní minimalistická koupelna

Vhodný design tvoří i koupelna, která je v čínském stylu. Ne nadarmo je pro nás koupelna důležitým místem. Měla by být zdrojem klidu tak, jako v oáze. Důležitá je vzdušnost a také světlo. Je třeba dbát na přívětivé barvy jednotlivých předmětů.

Koupelnové koncepty mohou každého z nás inspirovat k hledání našeho vysněného stylu a to jak při stavbě tak i rekonstrukci naší nové koupelny.