Kodaň

Kodaň

By 0 Comment 25. 5. 2022

Dánská metropole se rozkládá na ostrově Sjaelland, který ne je největším ostrovem Dánska.  Dominantou Kodaně je krom jiného i socha Malé mořské víly, která se nachází na kameni v moři hned u břehu Kodaně. Můžete ji obdivovat v klidu z pěkné pláže. Jistě znáte dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena, který napsal trochu smutnou pohádku O Malé mořské víle. A na tuto počest tato socha byla udělaná, smutně se dívá na moře a čeká na svého prince, který ji zradil. Nutné podotknout, že je Kodaň protkaná mnoha kanály, po kterých se můžete plavit a obdivovat tak krásy Kodaně.

vlajka Dánska

Pokud milujete zábavné parky, jste na pravém místě! Můžete navštívit zábavný park Tivoli. Park byl otevřen v 19. století a může se těšit velkou oblíbeností a zájmem návštěvníků. Restaurace, stánky, zábavné atrakce, divadelní a hudební vystoupení. Je příjemné i na pěknou a romantickou procházku. V Kodani se jen tak mimochodem jezdí hodně na kole a také je zde plno městských parků, které vybízejí k posezení, procházkám, sportování a pikniku. Dánové jsou také milovníky piva, podobně jako my Češi. A v Kodani mají dokonce i své pivní muzeum. nejraději mají piva Carlsberk a Tuborg. A jak jsem řekla, že jsou milovníci piva, logicky zde mají plno pivních barů.

Kodaň

Dánové mají královnu Margaritu a mají ji moc rádi. Jejím sídlem je rozsáhlý a nádherný palác Amaliengorg Slot a pokud byste si rádi prohlédli korunovační klenoty, navštivte palác Rosenborg slot. Za zmínku stojí Gefionina kašna zasvěcená stejnojmenné bohyni. Pokud věříte v pověry, hoďte do kašny minci a něco se přejte, třeba se vaše přání splní, kdo ví? za zkoušku nic nedáte. Milovníci zvířat mohou navštívit ZOO. Určitě se podívejte na kostel Frederiks church. Začal se stavět v 18. století a byl dokončen v 19. století. Pyšní se nádhernou kopulí a měří téměř 80 metrů! Dobré je navštívit Dánské národní muzeum. Můžete zde obdivovat sbírky z jednotlivých období historie, která se táhne až do starověku. A pro děti je zde také místnost. Vláčky, které projíždějí mezi nasvícenými domky Kodaně. Takže jedeme?