Jižní Morava je hotový poklad

Jižní Morava je hotový poklad

By 0 Comment 16. 9. 2019


Většinou právě jižní Morava láká mnoho výletníků k návštěvě a příjemně strávené dovolené. Ono není divu, kopcovitý kraj se doslova obklopený zelení, vinicemi, ale také skutečně je zde hodně míst, které stojí za zhlédnutí. Dokonce by se i dalo říci, že snad neexistuje jiná taková přírodní oblast, která by nabídla tolik možností. Každý si zde totiž může najít poměrně bohatý program. A to dokonce i rodiny s dětmi se zde nudit nebudou, jen s tou degustací ve vinných sklípcích to poté nebude tak časté. Ačkoliv dnes není problém si zajistit ubytování přímo v rodinných vinohradech, kde poskytnou kompletní servis. Asi úplně nejpestřejší nabídku nalezneme v Mikulově. Zde se vyplatí si udělat zázemí a odtud vycházet na různé výlety.

město mikulov

Pěší turistika

Turistika je velmi oblíbená a zde je několik velmi dobře značených turistických cest. Je pravdou, že celou tuto krajinnou oblast podtrhuje samotné podnebí. Zimy jsou zde mírnější, než jinde a dokonce se traduje, že Mikulov a okolí má nejvíce slunečných dnů v roce v celé naší republice. Takže je jasný důvod, proč si zde udělat takovou českou dovolenou. Dokonce i Mikulov ubytování poskytuje na takové úrovni, jako bychom byli v zahraničí. Komfort, wellness, masáže, relax a špičková kuchyně. Však všechno přijde vhod po naší pěší túře.

ubytování

Památky, které okouzlí:

  • Kozí hrádek je volně přístupný pro veřejnost a jedná se o skalnatý útvar. Díky své poloze je často označován za vyhlídku a ta odsud skutečně je velmi pěkná.
  • Svatý kopeček je dokonce vyhlášeným místem přírodní rezervace. Můžeme zde vidět Křížovou cestu a také vlastně se něco můžeme dozvědět o historii tohoto místa, jelikož zde vede naučná stezka.
  • Zámek v Mikulově je také velmi zajímavý a v přízemí lze navštívit místní muzeum.

Naučných stezek je zde poměrně velké množství a čistě jen na nás záleží, jakým směrem se vydáme za poznáním Mikulova a jeho okolí.