Jak se co nejrychleji zbavit nachlazení

Jak se co nejrychleji zbavit nachlazení

By 0 Comment 5. 8. 2019

Rychlé změny počasí dokáží náš imunitní systém značně potrápit a nezřídka se stává, že to odneseme nachlazením. To sice není žádná smrtelná, či nějak zvlášť závažná záležitost, avšak i tak nás dokáže řádně potrápit a snížit náš výkon. My Vám ale přinášíme několik tipů, jak se z nachlazení dostat co nejrychleji a nejefektivněji.

léky pod teploměrem

Potit se, potit se, potit se

 

Pocení se Vám pomůže z Vašeho těla dostat rychleji různé toxiny a viry. Pokud jste nemocní a budete přitom dlouhodobě setrvávat v chladném prostředí a bude Vám zima, je možné nejen to, že se jen tak nevyléčíte, ale také může nastat i situace, že si necháte rýmu ještě zastydnout. Ta Vám tak bude trvat ještě déle, případně se může přehoupnout v něco horšího, z čeho se budete léčit ještě déle – jako například v zánět dutin. Je tak důležité při nachlazení zůstávat pokud možno v teple, navléci na sebe co nejvíce teplého oblečení a zachumlat se do deky. Pokud ani v takovém případě nezačne pocení, můžete si vypomoci kupříkladu Acylpyrinem, či jiným lékem vyvolávajícím pocení – v každém případě ale dávejte pozor na doporučené dávkování.

 

Čajování

 

V případě nemoci pro Vás budou užitečné i různé čaje – můžete si vybrat jak například přímo nějakou již smíchanou směs určenou proti nachlazení, tak i čaje z jednotlivých bylinek. Vhodná je například echinacea, mateřídouška, jitrocel, šalvěj, máta, lípa a jiné. Ideální je mít čerstvé bylinky přímo z Vaší zahrádky, ale pokud někde seženete usušené lístky, či budete mít bylinku ve formě čaje, poslouží dobře také. Vhodné je do čaje přidat trochu medu a citronu.

 

Odpočinek

 

Budete-li při nachlazení trpět nedostatkem odpočinku a spánku, je pravděpodobné, že se Vám nachlazení protáhne. Organismus potřebuje pro vypořádávání se s nemocí sílu, tak mu ji dopřejte.

 

Vhodná jídla

 

Z potravin a pokrmů se pro boj s nachlazením doporučuje kupříkladu kuřecí vývar (nejlépe teplý a se spoustou zeleniny), zelenina, ovoce (nejlépe ta s vitaminem C, tedy například mandarinka, pomeranč atd.) a pálivé pokrmy (nešetřete tedy s kořením a různými pálivými dochucovadly, vhodné je jíst také chilli papričky, česnek a cibuli).

nemoc plyšáků

Věříme, že Vám naše tipy pomohou se z nachlazení co nejdříve dostat, a vy tak budete schopní se zase naplno věnovat svému životu bez nepříjemného neustálého smrkání a pokašlávání.