Co stojí za mladistvým vzhledem?

Co stojí za mladistvým vzhledem?

By 0 Comment 23. 5. 2022

Být stále mlád, to je část textu známé písně, a rovněž přání mnoha z nás. Když v televizi sledujeme známé herce, či modelky, mnohdy se ptáme, jak to dělají, že i ve svém věku vypadají o tolik let mladší. A mnohdy za tím nestojí drahé plastické operace, jen troška selského rozumu, a sebeláska. Jak to tedy dělají?

mladá žena

Čas věnovaný kráse

Kdo chce vypadat dobře a mladě, musí věnovat nějaký ten čas péči o sebe samého. Upravené vlasy, čistá pleť, a zdravé tělo jsou totiž základem pro mladistvý vzhled, a záleží jen na nás, jak moc se o sebe staráme. Výmluvy na nedostatek času, mnoho práce, nebo genetiku, jsou chabé, pokud jste to alespoň nezkusili. S použitím správných hydratačních krémů, kondicionéru, a s volbou dobře padnoucího oblečení dokážete zázraky.

růže a balzám

Brzda

Brzda, nebo zpomalovač stárnutí známý pod názvem kolagen, je bílkovina, kterou si tělo vytváří samo, avšak v určitém věku už ne v takové míře, jakou bychom potřebovali. Proto je třeba jej dostatečně doplňovat z jiných zdrojů, ať už je to strava, nebo nejrůznější kolagenové nápoje. Na otázku, jaké má kolagen účinky vám odpoví mnoho vědců a odborníků. Zjednodušeně však udržuje pleť svěží a pružnou, zabraňuje tvorbě vrásek, a pomáhá také k tomu, aby byly vaše vlasy a nehty v co nejlepší kondici. Dostatečné množství kolagenu, který je potřeba doplnit, se pohybuje v závislosti na jedinci od 5000 do 15 000mg denně, a proto některé „zázračné“ pilulky nebudou stačit. Ideálním doplňkem jsou pak kolagenové nápoje, například od značky Orca Collagen, které obsahují dostatečnou dávku kolagenu, ale také další vitamíny, které pomáhají tělu bojovat s časem.

Odpočinek

Velmi důležitý je pak i dostatečný odpočinek. Pokud spíte například příliš málo, jistě na sobě už pozorujete kruhy pod očima, povadlou a povislou pleť, a také mdlý, a nepřítomný pohled bez energie. Bez dostatečného spánku to zkrátka nejde, a proto si musíte čas zorganizovat tak, aby na spánek vyšlo také.