Buďme pro nás na prvním místě

Buďme pro nás na prvním místě

By 0 Comment 26. 4. 2022

Jak je zdraví důležité? Je to jedna z nejpodstatnějších věcí, na kterou byste se měli během Vašeho života zaměřit. Když řeknu zdraví, napadne Vás vše možné od zdravé výživy, sportu až po různé nemoci, které Vám od zdraví zkrátka něco uberou. Některým nemocem neutečete, ale některým se můžete pokusit zabránit správnou péčí o Vaše tělo. Dostatek vitamínů a minerálů ve Vašem těle je základ, od kterého se vše odvíjí. Důležitý je též pravidelný a kvalitní spánek, který Vám dodá energii na to, abyste se sebou něco mohli udělat. Není od věci si hlídat to, co jíme.

jóga

Nic nepřehánějte, dejte si, co máte rádi, ale zkuste do Vaší stravy začlenit více ovoce a zeleniny, bílkovin, zkuste trochu omezit nezdravé tuky a cukry. Hned se toho mnoho zlepší. Doplňte to pravidelným pitným režimem, stačí 2 litry vody denně. Na zapomínání existují i aplikace na Vaše mobilní zařízení, které Vás budou pravidelně upozorňovat, přesně tak, jak Vám to bude vyhovovat. Můžeme si nastavit denní cíl, pravidelnost připomínek, vybrat si nějaký pěkný motiv aplikace a pak už jen budete označovat, kolik jste toho za den vypili. K tomu, aby se Vám do toho všeho chtělo, je potřeba být v pořádku i po psychické stránce, která je mnohdy důležitější než ta fyzická.

relax

Neměli bychom opomínat to, že máme i zdraví psychické, nejen fyzické. Na to se ovšem zaměřuje o dost hůře. Psychickými poruchami trpí většina z nás, kolikrát o tom ani nevíte, nemusíte to ihned poznat, ale až třeba po několika letech. Zkrátka zaměřte se na to, abyste se nestresovali ze situací, které jsou nepodstatné, nepříjemných situacím se snažte vyhýbat, pravidelně relaxujte, přečtěte si Vaši oblíbenou knihu, ať na chvíli nepřemýšlíte nad denními povinnosti, zapněte si seriál, jděte se projít. Soustřeďte se na Vaši psychickou pohodu, nehádejte se s lidmi. Je toho opravdu mnoho, chce to hodně úsilí, ale není to nemožné.