Tipy pro krásnou zahradu | Transtur

Tipy pro krásnou zahradu

By 0 Comment 21. 10. 2020

Vlastní vitamíny
Jestliže už disponujete vlastní zahradou, byla by samozřejmě škoda nevyužít možnosti vlastní produkce ovoce a zeleniny. Tady by ale mělo platit především zlaté pravidlo založit jen tolik záhonů, kolik nám čas a chuť dovolí kvalitně opečovávat. Je nutné vzít v úvahu, že kromě sázení a setí vás čeká také pravidelné plení, zalévání a ošetřování proti škůdcům, to vše navíc s poněkud nejistým výsledkem. Menší, ale precizně upravený záhonek je také mnohem estetičtější než zanedbaná plantáž, která působí spíš jako němá výčitka.
I v případě, že nemáte právě pěstitelské ambice, můžete to zkusit s bylinkami. Nejenže vaši zahradu příjemně provoní, jejich čerstvá nať navíc najde uplatnění v každé kuchyni a na zimu ji lze s úspěchem zamrazit či nasušit.
tulipány na zahradě
Květiny celý rok
Pokud si víc než na ovoce a zeleninu potrpíte na estetično a dáváte přednost okrasným rostlinám, kombinujte jejich druhy tak, aby kvetly postupně. Místo pravidelných záhonků vsaďte na rozmanitý mix a pohrajte si s rozmístěním jednotlivých druhů. Docílíte tak zajímavého aranžmá, které bude lákavé pro oko celou sezónu.
sázení stromu
Zelená je tráva
Doménou většiny zahrad je samozřejmě kvalitní trávník. Je třeba věnovat patřičnou péči nejen pravidelnému sekání trávy, ale i likvidaci plevele a osívání prořídlých míst. Častým problémem bývají také kolonie mechu, které je nutné včas ošetřit vhodnými přípravky a mechanicky odstranit. Spíš než nákup „zaručeného“ prostředku na internetu bývá užitečné poptat se v případě konkrétního problému v zahradnictví nebo specializovaném obchodu s potřebami pro zahrádkáře. Kromě doporučení konkrétního výrobku se nezřídka dozvíte i osvědčené triky starých praktiků a další přínosné rady.
květy rostlin
Není plot jako plot
Plot vaší zahrady by měl chránit nejen před nezvanými návštěvami, mnohdy je žádoucí i to, aby zamezil pohledům okolí a dopřál vám pocit soukromí.
Jednou z možností je osázet jeho vnitřní stranu okrasnými dřevinami – velmi oblíbené jsou túje a konifery, které lze navíc zastřihovat do požadované výšky a tvaru. Výhodou je i to, že jsou zelené po celý rok, takže s trochou fantazie je využijete i coby nosný prvek vánoční výzdoby.
Tam, kde není osázení možné, lze s úspěchem využít například rákosové nebo bambusové stínící rohože. Instalují se přímo na plot a poskytnou vám kýženou intimitu.