Opracování povrchu pískováčkou | Transtur

Opracování povrchu pískováčkou

By 0 Comment 4. 11. 2020

Při úpravě povrchů velkých ploch se často vyplatí mít pískovací stroj, protože ten za pomocí tryskání skvěle zvládne docílit požadovaného povrchu.

Opracování povrchu pískováčkou

Ideální povrch

Když se budeme bavit o kovovém materiálu, tak ten má vždy určitý povrch. Někdy nám vyhovuje, ovšem někdy potřebujeme, aby měl výsledný obrobek jiný povrch a podobně. Právě drsnost povrchu hraje mnohdy roli. Když se podíváme na takové klínové spojení hřídele a řemenice, tak hřídel musí mít určitou drsnost povrchu, aby vše správně fungovalo. To je jeden z nespočtu příkladů, jenž existují.

lesklý hliník

Dále tu máme také velké předměty, u kterých se potřebujeme zbavit například rzi a starého nátěru. Běžně totiž kov venku koroduje, protože barva na něm není věčná. Staré barvy a rzi se potřebujeme rychle zbavit a dostat se zase na čistý kov, abychom jej mohli ošetřit. Právě pro očištění velkých ploch je ideální metoda pískování, protože se využívá vysoké energie abrazivních částic, jenž se tryskají na materiál a tím jej požadovaně upravují. Musíme mít sice vhodné vybavení, ale pro časté firemní využití má své opodstatnění a velmi při práci pomůže.

Dostatek stlačeného vzduchu

Aby celý proces mohl probíhat s potřebným účinkem, tak základem je, aby částice měli dostatečnou sílu. Toho nejčastěji docílíme pomocí stlačeného vzduchu, protože ten má slušnou cenu a jeho výroba nestojí příliš vysoké části. První možností je, že vše bude poháněno kompresorem, což má výhodu všestrannosti tohoto stroje, jenž se dá použít k mnoha dalším činnostem.

tryskání potrubí

Pro menší využití bohatě postačí tryskací pistole, protože do ní dáme požadované abrazivum, napojíme na kompresor a můžeme začít pracovat. Ovšem pro náročnější používání potřebujeme mobilní pískováčku, která je dobrá v tom, že se s ní hezky dostaneme kamkoliv budeme potřebovat a vše si řídíme podle sebe. Malým mínusem je, že musíme mít ochranné pomůcky, abychom se před odlétávajícími částicemi chránili. Jinak není vůbec žádný problém obrábět povrch u velkých ploch, a to naprosto snadno, což je velká výhoda metody tryskání.